گوشی‌های برند نوکیا به پوسته اختصاصی اندروید مجهز خواهند شد
17
فروردین

گوشی‌های برند نوکیا به پوسته اختصاصی اندروید مجهز خواهند شد

HMD Global در لینکدین به ‌دنبال استخدام طراح تجربه‌ی کاربری است که نشان می‌دهد احتمالا در صدد طراح پوسته‌ی اختصاصی اندروید برای گوشی‌های نوکیا است.

HMD Global جزو معدود شرکت‌هایی است که همچنان گوشی‌های هوشمندی که عضو پروژه‌ی اندروید وان گوگل هستند عرضه می‌کند؛ اما آن‌طور که اندروید سنترال می‌نویسد، شرایط ممکن است به‌زودی تغییر کند. HMD Global اخیرا اعلام کرده است که به‌ دنبال استخدام «طراح تجربه‌ی کاربری» می‌گردد و همین موضوع می‌تواند نشان بدهد که این شرکت قصد دارد پوسته‌ی اختصاصی بر پایه‌ی اندروید برای گوشی‌های نوکیا طراحی کند.

در حال حاضر تمام گوشی‌های نوکیا دارای رابط کاربری اندروید خام هستند. حتی بهترین گوشی‌های اندرویدی نوکیا نیز عضوی از پروژه‌ی اندروید وان به‌حساب می‌آیند؛ اندروید وان تضمین می‌دهد که دو به‌روزرسانی عمده‌ی سیستم‌عامل و سه سال به‌روزرسانی امنیتی در دسترس گوشی‌های مقصد قرار گیرد.

توضیحات فراخوان جدید HMD Global در لینکدین اطلاعات زیادی در بر ندارد؛ اما می‌گوید طراح UX/UI مسئولیت طراحی «المان‌های رابط کاربری مثل منو، تب و ویجت» را بر عهده می‌گیرد. از آن‌جایی که HMD Global به‌صراحت به پوسته‌ی سفارشی اندروید اشاره نمی‌‌کند، این احتمال وجود دارد که به ‌دنبال فردی برای بازطراحی اپلیکیشن‌های پیش‌فرض گوشی‌های نوکیا باشد.

حتی اگر HMD Global واقعا قصد داشته باشد پوسته‌ی اختصاصی بر پایه‌ی اندروید طراحی کند، احتمالا همچنان به عرضه‌ی گوشی‌های مبتنی بر اندروید وان ادامه می‌دهد. شماری از گوشی‌های سری موتو وان موتورولا که عضو پروژه‌ی اندروید وان هستند، میزبان برخی قابلیت‌های سفارشی نیز می‌شوند.

در حال حاضر تجربه‌ی کاربری ارائه‌شده از طریق اندروید خام را می‌توانیم یکی از مهم‌ترین نکات گوشی‌های نوکیا برای فروش بهتر به‌حساب بیاوریم و کنار گذاشتن اندروید خالص برای استفاده از پوسته‌ی اختصاصی ممکن است ایده‌ی بسیار بدی باشد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.